Jak podnieść swoje kwalifikacje – darmowe kursy

Kursy i szkolenia to sposób na podnoszenie kwalifikacji, który w wielu zawodach jest dziś praktycznie niezbędny, bo zmieniające się narzędzia, wiedza i trendy np. w marketingu sprawiają, że trzeba ciągle się starać nie zostać w tyle za konkurencją.

Certyfikat ukończenia kursu to także przewaga w poszukiwaniu pracy nad kandydatami, którzy mogą mieć wiedzę na podobnym poziomie, ale nie mają jej potwierdzonej w ten sposób na samym etapie przeglądania CV. Darmowe kursy to narzędzie dla studentów, osób będących „in between jobs” czyli tymczasowo bez pracy, jak i bezrobotnych od dłuższego czasu. Gdy w naszym CV widnieje przerwa w zatrudnieniu albo brak doświadczenia, to ukończenie kursu pokaże, że nie marnowaliśmy czasu. Szkolenie to dobra inwestycja, jeśli wybierzemy je zgodnie z naszymi potrzebami, to z pewnością nie będziemy tego żałować.

Gdzie szukać bezpłatnych kursów? Poza urzędami pracy, które dysponują ofertą raczej ograniczoną, istnieją zarówno fundacje i stowarzyszenia jak i firmy szkoleniowe, które prowadzą projekty rządowe i unijne. Bezpłatne szkolenia i kursy znajdziemy również w internecie. Jednym z popularniejszych serwisów oferujących darmowe kursy i szkolenia jest www.szkolenia24h.pl. W zakładce www.szkolenia24h.pl/oferty/typ_darmowe/ można znaleźć ciekawe propozycje, dlatego jeśli zależy nam na bezpłatnym szkoleniu warto poświęcić chwilkę na przejrzenie ofert. Warto pamiętać, że ze szkoleń darmowych często możemy skorzystać zapisując się tylko w określonym czasie.