Kurs samoobrony dla dzieci

Dziecko szczególnie narażone jest na ataki złych ludzi – bezbronne jest łatwym celem dla napastnika. W sytuacjach dramatycznych, takich jak napad czy pobicie ma małe szanse na skuteczną obronę. Kurs samoobrony jest rozwiązaniem tego problemu, a podjęty w najmłodszych latach zaprocentuje w przyszłości.


Świat jest pełen przemocy i nie trudno w nim o konflikt z drugą osobą. Nawet małe dzieci, które jeszcze bawią się w piaskownicy, już używają wulgarnych słów czy biją się nawzajem. W szkole wcale nie jest lepiej, tam dodatkowo dochodzi jeszcze zagrożenie ze strony starszych dzieci. W takim nasiąkniętym przemocą świecie trzeba być pewnym siebie, w przeciwnym razie łatwo o załamanie psychiczne. W przypadku dziecka może to znacząco wpłynąć na jego charakter, który powoli kształtuje się w najmłodszych latach.

Kurs samoobrony to coś więcej niż tylko nauka odpierania ataków przeciwnika i rozpoznawania niebezpieczeństw. Sala ćwiczeń to dobre miejsce na rozładowanie energii, której najmłodsi mają w nadmiarze. Dzięki kursowi dziecko przede wszystkim przyzwyczaja się do sportu, a nie do komputera i telewizji. Jeśli spodoba mu się kurs, to bardzo prawdopodobne, że zapisze się też na lekcje Karate, Judo, Jiu-Jutsu czy Aikido. Więcej o kursach samoobrony dla dzieci można poczytać pod adresem: http://edula.pl/articles/show/1755.

W serwisie http://www.szkolenia24h.pl/oferty/kat_dla-dzieci/ znaleźć można szkolenia dla dzieci w Warszawie,  a także w innych miastach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami kursów i szkoleń dla najmłodszych.