Warszawskie symbole: co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Warszawa kusi cennymi zabytkami oraz muzeami, urzeka kontrastami oraz licznymi miejscami pamięci. Warszawa to miasto wyjątkowe, które może oczarować każdego z nas. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po jego terenie?

Na placu Zamkowym

Jednym z najbardziej charakterystycznych dla Warszawy obiektów jest kolumna Zygmunta – główna ozdoba palcu Zamkowego. Plac ten był dawniej przednim dziedzińcem Zamku Królewskiego, którego sylwetkę można podziwiać do dziś. W murach zamkowych czekają na zwiedzających cenne dzieła sztuki, takie jak obraz Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja”. Zamek Królewski to również takie wystawy, jak Galeria Sztuki Zdobniczej oraz Galeria Lanckorońskich.

Poznaj również – http://www.prasa24h.pl/20883/warszawy-odkrywanie-czyli-co-warto-wiedziec-o-polskiej-stolicy.html – co warto wiedzieć o polskiej stolicy?

Powązki – wyjątkowa nekropolia

W czasie wycieczki po stolicy, warto zajrzeć na Powązki. To jedna z najpiękniejszych i najważniejszych nekropolii w Polsce. Można tu ujrzeć nie tylko wspaniałą kolekcję pomników nagrobnych, ale i groby tak znanych Polaków, jak Bolesław Prus, Bolesław Leśmian czy Władysław Reymont.

Z wizytą w Łazienkach

Podczas pobytu w Warszawie koniecznie trzeba odwiedzić Łazienki. Są one jednym z najważniejszych punktów na mapie polskiej stolicy, a spacer po ich terenie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. Elegancki Pałac na Wodzie, piękny park ze Starą Pomarańczarnią oraz pomnik Fryderyka Chopina – oto najważniejsze atrakcje, które czekają na gości w tym miejscu.

Czytaj również – http://www.poradniki24h.pl/3787/warszawa-da-sie-lubic/

Wokół Pałacu Kultury i Nauki

To jedna z najsłynniejszych powojennych budowli, jakimi może się pochwalić Warszawa. Potężna sylwetka Pałacu Kultury i Nauki już z daleka przyciąga uwagę gości. Choć gmach ten wzbudza wiele kontrowersji, stanowi jeden z ważniejszych elementów w panoramie miasta. Słynna Sala Kongresowa, piękne dekoracje oraz taras, z którego rozciąga się niezapomniany widok na polską stolicę – oto główne powody, dla których warto i to miejsce uwzględnić w programie swej wycieczki po najważniejszym mieście naszego kraju.

Warszawa to wielkie miasto, które może zaoferować turystom wiele ciekawych rozwiązań. Świetnie rozwinięta baza noclegowa sprawia, że każdy z nas znajdzie tu dla siebie idealne miejsce na noclegi, a cenne zabytki i liczne muzea zapewnią nam rozrywkę na najwyższym poziomie.