Co powinno znaleźć się w kuchni w stylu nowoczesnym?

Kuchnie w stylu nowoczesnym to fuzja minimalizmu, funkcjonalności i elegancji. Każdy, kto ceni sobie porządek, ład, ergonomię, powinien zdecydować się właśnie na powiew innowacji i nowoczesnego designu. Co powinno zatem znaleźć się we wnętrzu kuchni w stylu nowoczesnym? Czego nie może tam zabraknąć?

Kuchnia nowoczesna otwarta na wszystkich

Kuchnia w stylu nowoczesnym to bezdyskusyjnie kuchnia otwarta, nie tylko w rozumieniu przestrzeni. Naturalnie, otwarta przestrzeń jest tutaj bardzo istotna, dlatego coraz częściej spotykane są salony z aneksem kuchennym. Jednak otwarta kuchnia oznacza także powrót do czasów, gdy przy rodzinnym stole gromadziła się cała rodzina oraz przyjaciele. To pomieszczenie stanowić ma obecnie serce domu. Ma zachęcać do spędzania czasu właśnie tutaj, w możliwie jak najszerszym gronie.

Mniej znaczy więcej, czyli minimalizm w kuchni w stylu nowoczesnym

Kuchnia nowoczesna to taka, w której panuje minimalizm. Dlaczego? Bo najlepszym przyjacielem minimalizmu jest porządek, ład, harmonia, spójność. W tej przestrzeni nie ma miejsca na chaos. Tutaj każdy sprzęt, każdy drobiazg ma swoje miejsce. Nie powinien zatem dziwić fakt, że w kuchniach w stylu nowoczesnym zwykle są meble w zabudowie. Urządzenia, takie jak pralka, lodówka, zmywarka są schowane w klasycznych, prostych, eleganckich ciągach mebli. W centralnym punkcie stoi zwykle wyspa, która pełni zarówno funkcję blatu do przyrządzania posiłków, jak i miejsca, w którym te dania się spożywa. Każdy element tej przestrzeni jest zatem funkcjonalny, potrzebny, wykorzystany na szereg sposobów.

Jakość ponad ilość

Kuchnie w stylu nowoczesnym nie lubią przesady, przepychu. Nie ma tutaj wielkich, przyciągających uwagę dekoracji, szerokiego wachlarza kolorów. Czy to oznacza, że te wnętrza są nudne? Nic podobnego! W tym przypadku stawia się na jakość, a nie na ilość. Barwy, które tutaj dominują to przede wszystkim: jasnoszary, beżowy i biały, które są synonimami sterylności, porządku. Naturalnie, można także zdecydować się na ciemniejsze barwy, takie jak czerń, butelkowa zieleń, granat, czerwień. Warto jednak pamiętać, że mogą być one dość męczące, a ponadto zmniejszają wizualnie przestrzeń. Najmocniejszymi elementami wystroju są zwykle dodatki, jednak nie ma ich tutaj w nadmiarze. Stylowy wazon, piękna cukiernica, eleganckie oświetlenie sprawia, że wnętrza nabierają niepowtarzalnego charakteru. Jeżeli chodzi o urządzenia agd, to w przypadku kuchni nowoczesnej również ważna jest ich jakość. Warto już na poziomie projektowania wnętrza uwzględnić funkcjonalne i odpowiednio dopasowane do mebli, sprzęty i urządzenia. Szeroki wybór tego typu produktów w bardzo atrakcyjnych cenach można znaleźć w outletach agd, na przykład w maxi-media.pl. Warto wybierać urządzenia, które posiadają szereg dodatkowych funkcji, bowiem w kuchni w stylu nowoczesnym liczy się także komfort i wygoda użytkownika oraz jego czas!

Wygoda i ergonomia

Jak już wspomnieliśmy, kuchnia nowoczesna to kuchnia wygodna, w której każda czynność jest możliwie jak najprostsza do wykonania. Blaty szafek, stołów znajdują się na wysokości, dopasowanej do wzrostu użytkowników. Szafki, w których schowane są najczęściej używane drobne urządzenia agd czy produkty spożywcze, znajdują się w zasięgu ręki. Kuchenka często wbudowana jest w pionowy słupek, na wysokości wzroku. Ważna jest także ergonomia. W projektach kuchni nowoczesnej uwzględniany jest tak zwany trójkąt roboczy. Chodzi o to, by lodówka, kuchenka oraz zlewozmywak znajdowały się blisko siebie. W praktyce oznacza to mniej ruchów wykonywanych w trakcie przyrządzania, mycia i gotowania produktów i posiłków. W we wnętrzu w stylu nowoczesnym zastosowanie znajdują wszelkie innowacyjne technologie oraz rozwiązania. To właśnie dlatego szafki zwykle wyposażone są w systemy pozwalające na samoczynne i bezgłośne zamykanie. I to właśnie dlatego w nowoczesnych kuchniach znajdują się różnorakie urządzenia agd, które podnoszą jakość i komfort życia.

 

Kuchnia nowoczesna to kuchnia funkcjonalna, minimalistyczna, stylowa, elegancka i otwarta. Czego nie może zabraknąć zatem w tym pomieszczeniu oprócz wysokiej klasy mebli w zabudowie czy dobrych jakościowo i funkcjonalnych urządzeń? Oczywiście członków rodziny, przyjaciół, znajomych, pysznych potraw, dobrych napojów, niezapomnianych chwil, wspaniałych emocji i doskonałych humorów!