Czym są wirtualne biura ?

Wirtualne biura to miejsca cechujące największe metropolie Europy takie jak Londyn, Berlin lub Polski – Warszawę czy Wrocław.

W metropoliach tych ceny nieruchomości są już tak wysokie a firm jest taka ilość, że nie każda firma ma jakikolwiek cel w tym, by posiadać własne, osobne biuro.

Każda firma nawet typu jednoosobowej działalności gospodarczej czy jak to się mówi po angielsku „self employed” musi mieć jednak swoją siedzibę, nie tylko jako adres do CEiDG czy KRS, ale też jako część własnego wizerunku.

 

Siedziba do KRS

 

Wirtualne biuro to głównie rozwiązanie problemu siedziby firmy. Siedziba każdej firmy musi być wpisana do KRS lub CEiDG i stanowi wizytówkę firmy w oczach kontrahentów.

Klient wirtualnego biura chciałby móc pochwalić się, iż ma rozpoznawalny adres w centrum Warszawy, nawet jeśli jest to tylko wirtualna siedziba oraz chciałby móc od czasu do czasu w tej siedzibie odbyć jakieś spotkanie.

W przypadku spółek siedziba wirtualna musi oferować realne sale do spotkań, gdyż każda spółka co jakiś czas musi odbyć zgromadzenie wspólników.

 

 

Zalety wirtualnego biura VSL-System

 

Zaletą biur wirtualnych organizowanych przez firmę VSL-System jest zdroworozsądkowe podejście do tego tematu a nie szukanie na siłę oszczędności.

Zacznijmy od tego, iż każdy lokal, w którym prowadzone jest wirtualne biuro VSL-System zakupił sobie na własność. Nie ma tu mowy o jakimś wynajmowaniu, polegającym na użeraniu się z właścicielem lokalu, który będzie przychodził, patrzył co się dzieje, komentował a jak mu się coś nie spodoba to podwyższy czynsz, co bezpośrednio negatywnie wpłynie na klientów biura wirtualnego.

Drugą zaletą oferty VSL System jest to, iż biura wirtualne są przestronne, mają sporo różnych pomieszczeń i pracują w tych biurach jakieś osoby. Można więc do tych biur normalnie wejść w trakcie dnia, nie trzeba się w tym celu umawiać.

Osoby pracujące są dwie, na wypadek, gdyby jedna z nich zachorowała, albo po prostu nie mogła przyjść.

Pomieszczenia wirtualnego biura to wirtualny sekretariat oraz sale do spotkań.

Wirtualny sekretariat zajmuje się obsługą wpływającej do wirtualnego biura korespondencji i paczek od kurierów.

Tutaj dochodzimy do kolejnego zdroworozsądkowego podejścia VSL-System, czyli kserokopiarki ( urządzenie wielofunkcyjne ze skanerem ).

Mimo wielu pokus ze strony firm oferujących kserokopiarki VSL-System kserokopiarkę również w sposób konserwatywny ma kupioną na własność. Nie jest to wbrew pozorom takie oczywiste, gdyż firmy od kserokopiarek usiłują za wszelką cenę swojemu klientowi wcisnąć starą, zużytą kserokopiarkę na wynajem. Nowy sprzęt w wirtualnych biurach VSL-System cechuje 100% bezawaryjności a przecież wirtualne biuro to także otwieranie listów poleconych i wykonywanie ich skanów. Nie ma tu miejsca na jakieś awarie sprzętu do skanowania, gdyż biuro wirtualne ma wykonać skan korespondencji tuż po jej odebraniu od listonosza. Korespondencja nie może leżeć i czekać na zeskanowanie. Wirtualny sekretariat ma działać w czasie rzeczywistym bez żadnych opóźnień.

 

Czy wirtualne biuro ma jakieś wady ?

 

Wszystko zależy z jaką ofertą mamy do czynienia. Wirtualne biura są bardzo różne. Zdarzały się już puste w środku lokale, w których cały dzień nikogo nie było i wynajmowany był tylko sam adres jako siedziba do KRS czy CEiDG. Takie rozwiązanie ma ewidentne wady. Co powiemy w urzędzie skarbowym, banku czy w firmie leasingowej, jeśli ktoś z tych instytucji zechce zweryfikować adres siedziby firmy ?

Na szczęście firma VSL-System oferuje porządne wirtualne biura mające wiele pomieszczeń, personel i atrakcyjne adresy w centrum Warszawy.

 

Czy w biurze wirtualnym można prowadzić szkolenia ?

 

Oczywiście. Sale do spotkań wirtualnego biura nadają się także na szkolenia i mogą być traktowane jako sale szkoleniowe, sale na rekrutacje, sale na korepetycje.

Zapraszamy do korzystania z wirtualnego biura, wirtualnego sekretariatu jak i sal spotkań w centrum Warszawy. Jak widzimy wirtualne biuro VSL to jednak bardzo realny adres na mapie Śródmieścia Warszawy.